Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 18:55 Bu haber 381 kez okundu
 
İSTEDİĞİNİZ GÖRÜNTÜYE SAHİP OLABİLİRSİNİZ
Kozmetoloji, gençten yaşlıya hemen hemen her kadının kullandığı en moda alanlardan birisi. Bu kozmetik prosedürler sayesinde kadınlar ameliyatsız birçok alanda değişiklik yaparak istediği görüntüye sahip olabiliyor.
YAŞAM Haberi
İSTEDİĞİNİZ GÖRÜNTÜYE SAHİP OLABİLİRSİNİZ

Bu işlemlerin yöntemleri ve yan etkilerinin neler olduğuna ilişkin bilgi veren kozmetoloji alanında söz sahibi AMU mezunu güzellik uzmanı Aysel Ibadzadeh, kozmetik prosedürleri doğru uygulandığında ve kaliteli müstahzarlar kullanılarak yapıldığında hiçbir yan etkisi olmadığını ve tamamen zararsız olduklarını kaydetti.

Ibadzadeh, “Bugün piyasada çok sayıda düşük kaliteli, ucuz, zararlı ürün ve bu alanda profesyonel olmayan kozmetikçiler bulunmaktadır. Bir güzellik uzmanı seçerken hanımlarımıza öncelikle doktorun bilgisine ve işlem sırasında kullanılacak preparatların kalitesine dikkat etmelerini tavsiye ederim. Dışarıdan rahat görünen bu alan aslında riskli ve sorumluluk sahibi bir alandır. Uygunsuz bir prosedür sırasında pek çok istenmeyen durum ortaya çıkabilir. İyi bir güzellik uzmanının aynı zamanda iyi bir doktor olması gerektiğini unutmayın. Genel olarak kozmetoloji alanı geniş bir alandır. Standart kozmetoloji prosedürlerinin yanı sıra burun eğrilerinin düzeltilmesi, burun sarkması, yüz ve çene bölgelerinin düzeltilmesi ile dahi ameliyatsız mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür” dedi.

Burun, yüz ve çene bölgesinde nasıl düzeltmeler yapıldığı yönündeki soruya Ibadzadeh karşılık şunları söyledi: “Yüz elmacık kemiklerindeki asimetrileri dolgu maddeleri yardımı ile düzeltiriz. Ameliyatsız küçük çeneyi büyütebilir ve büyük çeneyi küçültebiliriz. İşlem sırasında hyaluronik asit bazlı doğal dolgular kullanıyoruz. Tamamen zararsızdır. Zamanla emilir. Bu yöntemlerle çene açısını sıkılaştırarak daha gösterişli bir görünüm elde edersiniz. Şimdi çok moda.”

Sadece doğal dudak dolguları kullandığını vurgulayan Ibadzadeh, “Yapay dolgular sağlığa zararlıdır ve kullanımı yasaktır. Aynı zamanda yurt dışı eğitimlerim sırasında katıldığım kurslardan öğrendiğim yeniliklerle işlem sırasında özel teknikler kullanıyorum. Azerbaycan'da birkaç uzman bunu yapabilir. Ben onlardan biriyim” diye konuştu.

Botoks ile ilgili bilgi veren Ibadzadeh, “Botoks yüz kırışıklıklarını açmak için kullanılır. Yüzün her yerinde kullanılmamalıdır En çok alın, kaş ve göz çevresinde kullanılır. Aşırı terleme olduğunda koltuk altı ve ayak tabanlarında da kullanılır. Gülürken damak belirirse Botoks ile ortadan kaldırabiliriz. Bayanlar genellikle bu prosedürden korkarlar. Bir uzman tarafından düzgün bir şekilde uygulanırsa tamamen korkusuz bir işlemdir” ifadelerini kullandı. Ibadzadeh, “Erkekler kozmetoloji prosedürlerini kullanıyor mu ve hangi şekillerde?” sorusuna da, “Erkeklerin çene bölgesindeki kusurlar için tedavi aramaları daha olasıdır” diyerek cevap verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTEDİĞİNİZ, GÖRÜNTÜYE, SAHİP, OLABİLİRSİNİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı