Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 20:00 Bu haber 478 kez okundu
 
VİZYON İÇİN GERİ SAYIMA BAŞLADI
Federal Film Akademi – Kadir Özübek tarafından Bulgaristan’dan Türkiye’ye getirilen ve 31 Ocak’ta vizyona girmeyi bekleyen Güller Ülkesi: Damascena filmi geri sayıma başladı.
RÖPORTAJ Haberi
 VİZYON İÇİN GERİ SAYIMA BAŞLADI

Kadir Özübek, Türkiye’de vizyona girecek ilk Bulgar filmi özelliği de taşıyan film için Türk-Bulgar ilişkileri açısından önemli bir yere sahip olacağını vurguluyor.

Güller Ülkesi: Damascena Türkiye’deki 20 milyon göçmeni doğrudan ilgilendirdiği gibi sinemada daha kaliteli film görmek isteyen izleyici kitlesi için de bir müjde niteliğinde. Film, çocukluğundan 50 yaşına kadar bir başarı hikayesi yazan gül yağı üreticisi Teco’nun muhteşem öyküsünü ele alan bir biyografi.

Filmde, mübadele döneminde Türklere yapılan zulüm Bulgarların gözünden anlatılıyor.Yönetmenliğini Todor Anastasov ve Alexander Smolyanov’un yaptığı, Veselin Plachkov, Dimitar Banenkin ve Neda Spasova gibi en ünlü ve başarılı Bulgar oyuncuların yer aldığı film Avrupa’da da aynı anda girmek için Türkiye’deki vizyon tarihini bekliyor.Filmde yaşam hikayesi anlatılan Stoyan Stoyanov da vizyon tarihini heyecanla bekliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , VİZYON, İÇİN, GERİ, SAYIMA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı