Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 21:16 Bu haber 266 kez okundu
 
THE SECRET OF ART SERGİSİNE PORTRE RESİM
Ayçin Tuyun, Kani Kaya, Ressam Kani Kaya ve oyuncu Ayçin Tuyun bir “ilk”e imza attılar!, Vatikan – The Secret of Art Küratör – Ressam Kani Kaya önümüzdeki yıl İtalya Roma’da gerçekleşecek Türk – İtalyan sanatçıların bir araya geleceği Vatikan – The Secret of Art sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak bir portre resim yapacak.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
THE SECRET OF ART SERGİSİNE PORTRE RESİM

Bu çalışmada sinema, TV ve tiyatronun gizemli ve aranan yüzü Ayçin Tuyun portre modelliği yapacak. Birlikte yapılacak bu çalışmanın sonucunda ortaya çıkacak eserin 20’lik satış bedeli telif hakkı olarak Ayçin Tuyun’a ait olacak.

Ressam Kani Kaya, genç sanatçı Ayçin Tuyun’u neden seçtiğini şöyle anlattı; “Eğer doğru açıdan ve doğru ışık ile bakarsanız Ayçin’in yüzünde Mona Lisa’nın tebessümü ve ifadesini görürsünüz.

Ben, Ayçin’in gözlerinde gördüğüm ruhunu ve aurasını resmetmeye çalışacağım, Ayçin’in yüzüne ve gözlerine dikkatli baktığınızda bunu anlayabilirsiniz. Bu çalışma soyut – figüratif çalışma olup Rönesans dönemi ve o günkü teknikler ile bir ilgisi olmayacak.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: THE, SECRET, OF, ART, SERGİSİNE, PORTRE, RESİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı