Haber Detayı
20 Haziran 2022 - Pazartesi 00:34 Bu haber 72 kez okundu
 
KAYRA KAYAN’IN YENİ TEKLİSİ TAŞ, KAĞIT, MAKAS
İSTANBUL(BHA)-Balıkesir Güzel Sanatlar Lisesi Yan flüt bölümünü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Flüt bölümü eğitimini tamamlayan Kayra Kayan yeni teklisi Taş Kağıt Makas’ı dinleyiciler ile buluşturdu.
MÜZİK Haberi
KAYRA KAYAN’IN YENİ TEKLİSİ TAŞ, KAĞIT, MAKAS

“Müziğin matematiğini de ruhunu da okulda öğrendim. Müziğime büyük katkısı olmasının yanında hayat düzenime de çok katkısı oldu” diyen Kayra Kayan ikinci teklisini çıkardı.

Şarkılarını genelde yalnızken yazıyor, revizeleri ve düzenlemeleri stüdyoda tamamlıyor. Oluşum süreci ise mutfak kahvelerine dayanıyor.

Yeni teklisi Taş Kağıt Makas’ı 2019 da yazan sanatçı şarkının oluşumunu şöyle anlatıyor; İlk demosunu 2020 de almıştım. Şarkının ilk demo hali Edis’in Arıyorum şarkısıyla neredeyse aynıydı. Benden sonra yapılmış bir iş “Arıyorum” Ama benzerliğe şok olmuştuk. Durum böyle olunca ben şarkıyı yapmadım. Daha sonra yolum Çağrı Telkıvıran ile kesişti. Birlikte çalışmaktan çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Müthiş bir müzisyen. Şarkı onun imzası ile başka bir boyuta gitti. Geri dönüşler de beni mutlu ediyor.

Cover Production imzası taşıyan şarkı Çok özel iki İnsan İsmail Alagöz ve Fatihcan Özçakal yapımcılığında gerçekleşti. Şu an sektöre ait bildiği tüm kötü tabuları yıkan yapımcılar ile yüksek enerjide, çok çalışıyorlar. Patron-Çalışandan çok biz bir aileyiz. Birlikte ne kadar büyüdüğümüze zamanla siz de şahitlik edeceksiniz diyor Kayra

Taş Kağıt Makas’ın geri dönüşleri güzel, çevresindekiler tarafından destekleniyor, büyük kitlelerin beğenisini alması çok kıymetli buluyor.

Kendini tam bir Türkçe Pop kadını olarak tanımlayan Kayra Kayan “Taş Kağıt Makas” pop bir şarkı. Şu an ki Pop müzik, popüler kültürün getirdiği ögeleri içinde barındırıyor. Z kuşağının takip ettiği, beğendiği ezgiler, pop müziğini belirleyen unsurlardan biri haline geldi. Eskiden rap katagorisinde olabilecek bir iş şu an pop sayılabiliyor. Tanımlar çok değişti. Kalıba girmek çok zor.

Taş Kağıt Makas’tan sonra “Ağla” isimli teklisi için çalışıyor. İçine sindiği takdirde bu yaz onu da yayınlayacak. Kayra Kayan menajerliğini Seçil Kayan Monster Studyo’ya teslim etmiş. Abla Kardeş yan yana büyük başarılara imza atmaya hazırlanıyorlar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYRA, KAYAN’IN, YENİ, TEKLİSİ, TAŞ,, KAĞIT,, MAKAS, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı