Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 21:22 Bu haber 643 kez okundu
 
HAYVANLAR MERAYA ÇIKARILMAYA BAŞLANDI
Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yaylaların yasaklanması ile birlikte Muş´ta üreticiler, köylerine yakın yerlerde geçici yaylalar kurarak, hayvanlarını meralara çıkarmaya başladı.
YAŞAM Haberi
HAYVANLAR MERAYA ÇIKARILMAYA BAŞLANDI

İlkbahar mevsiminde değişik illerden Muş´un yaylalarına gelen göçerler, bu yıl yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, zorlu yolculuğa başlayamadı. Koronavirüs tedbirlerine uyan hayvan sahipleri, köylerine yakın bölgelere çadırlar kurarak geçici olarak hayvanlarını meralara çıkardılar.

Yaz mevsiminde özellikle bitki popülasyonun fazla olduğu sulak yaylaları tercih eden göçerler, yüzlerce küçükbaş hayvanını yaylaya getirmek için gün sayıyor. Merkeze bağlı Yeşilova Beldesi´nde yüzlerce hayvanı meralara çıkaran üreticiler, geçici yaylarda hazırlıklarını yaparak koronavirüsün bitmesini bekliyorlar.

Geçici yayladaki hayvan sahiplerinden Abdullah Aydemir, şimdi geçici bir çözüm ile hayvanlarını meralara çıkardıklarını ve yaylaların serbest olmasıyla birlikte rahat bir nefes alacaklarını söyledi.Kaynak:Muşovası

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAYVANLAR, MERAYA, ÇIKARILMAYA, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı