Haber Detayı
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 14:20 Bu haber 235 kez okundu
 
HAKKARİ’DEN BY SEMPATİK’E BÜYÜK ONUR
HAKKARİ(BHA)-Yapmış olduğu radyo-tv programları, sahne şovlarıyla By Sempatik lakabıyla tanınan ünlü sunucu Yusuf Erbaş’a Hakkari Belediyesinden büyük bir taltif geldi.
YURT HABERLERİ Haberi
  HAKKARİ’DEN BY SEMPATİK’E BÜYÜK ONUR

Hakkari Belediye Meclisi oybirliğiyle ünlü sunucuya Fahri Hemşehrilik Beratı vermeyi kararlaştırdı.Hakkari Valisi ve Belediye Başkan V. İdris Akbıyık yaptığı açıklamada; Hakkari’mizin kültürel, sanatsal ve medya tanıtım çalışmalarına önemli hizmet ve büyük katkı sağlayan, Hakkari’miz için pozitif lobicilik sağlayan, hemşehrilerimize gösterdiği yakın ilgi, alakalarından dolayı Uluslararası Radyocular Birliği Genel Başkanı da olan ünlü sunucu  Yusuf Erbaş’a (By Sempatik)  Belediye kanunu 5393 sayılı Belediye Kanunu 18.maddesinin (r) bendi uyarınca 2022 /18 sayılı meclis kararı ile Fahri Hemşehrilik Beratı Belgesi verilmesi oy birliği ile kabul edilmiştir, dedi.

Belgesini almak için düzenlenen programa katılmak için Hakkari’ye giden By Sempatik, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan v. İdris Akbıyık’ın elinden  ‘Fahri Hemşehrilik Belgesi’ni aldı. Ünlü sunucu konuşmasında ;Biz medya mensuplarının ülkemizin her köşesindeki güzellikleri tanıtması, anlatması, şehrin kalkınmasına katkı sağlaması çok önemlidir. Sınır illerimizden olan Hakkari’deki değişimi, güzelliği gördüm ve elimden gelen desteği sağlamaya çalıştım. Bu güzel ödülle birlikte daha fazla Hakkari için çalışmam gerekecektir, dedi.

By Sempatik konuşmasında; Ben ülkemizin güzel doğasıyla ünlü illerinden Bolu Gerede’ liyim. Artık ikinci ilimizde Hakkari oldu. Şahsıma verilen bu güzel ve anlamlı ödül için büyük bir gurur duydum. Hakkari Belediye Meclisine, Hakkari Valisi-Belediye Başkan V. İdris Akbıyık’a yürekten teşekkürlerimi sunuyorum şeklinde duygularını dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , HAKKARİ’DEN, BY, SEMPATİK’E, BÜYÜK, ONUR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı