Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 13:48 Bu haber 964 kez okundu
 
GÜMÜŞ ALTIN İLE YARIŞIYOR
İSTANBUL-Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ekonomik aktivitenin dip yapmasına sebep olan Covid-19 salgını gümüşü teğet geçti. Altın fiyatlarının tavan yapması en çok gümüşçülerin işine yaradı. Vatandaşlar artık kuyumcu yerine gümüşçüye koşuyor.
EKONOMİ Haberi
GÜMÜŞ ALTIN İLE YARIŞIYOR

Yaklaşık 35 yıldır Kapalıçarşı’da gümüş  işi yapan hayırsever iş adamı Metin Kartal,dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının kendilerini etkilemediğini söyledi. Kartal, altın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken, bu süreçte en çok değer kazanan gümüş olduğunu söyledi.  Altındaki fiyat artışının işlerine yaradığını vatandaşların altın yerine gümüşe yönlendiğini belirten Metin Kartal, ‘Bu salgın döneminde zor şartlarda yaşamını idame etmeye çalışan vatandaşların altın alacak durumu yok. Durum böyle olunca düğün takılarını gümüşçüden alıyorlar,altın yerine gümüş takı hediye ediyorlar’dedi.

OSMANLI ARMALI TAKILAR 2021’E DAMGA VURACAK

Son dönemlerde  Osmanlı armalı yüzüklere  büyük bir ilginin olduğunu dile getiren Kartal,’ABD başta olmak üzere birçok Arap ülkesinden Osmanlı armalı yüzük ve kadın takıları siparişi alıyoruz. Artık sipariş yetiştirmekte zorlanıyoruz’diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜMÜŞ, ALTIN, İLE, YARIŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı