Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 00:56 Bu haber 20984 kez okundu
 
EJDERHALAR GERÇEK Mİ
RESMİ İLAN Haberi
EJDERHALAR GERÇEK Mİ

Ejderhalar, yarasa kanatlı, dikenli, büyük gövdeli, ağzından ateşler saçan korkunç dişleri olan büyük hayvanlar olarak çoğunlukla mitolojik tasvir edilmiş yaratıklardır.
Neredeyse dünyanın tüm efsanelerinde adı geçen Ejderhalar gerçekten yaşayıp yaşamadığı büyük bir merak konusu. Çünkü çoğu tarihçi ve arkeolog ejderhaların gerçekten yaşadığına inanmakta, olayın efsanelerden daha büyük boyutlarda olduğunu söylemektedirler. Pek çok bölgede bulunan iskeletlere göre çıkan fosillerin ejderhalarıngerçekten yaşadığını doğruladığını inananların sayısı az değil.
Gelelim ejderha efsanesine.
Ejderhalar Uzakdoğu'da pek çok efsanede yer almaktadır. Batıda ise aynı şekilde  özellikleri Britanya da Ejderhalar değerli bir simge olarak kullanılmaktadır. Batıdaki Ejderhalar korkunç, ağzından Ateş saçan, sürekli hazine koruyan, altınları çok seven ve kötülük olarak çağrıştırırken,  doğudaki Ejderhalar iyi kalpli, bilge iyilik ve Uğur getiren genellikle kanatsız yaratıklardır.
Ejderhaların genel özellikleri büyük kanatlı ve kanatsız mağaralarda yaşayan ve genellikle hazineleri çok seven ve hazine koruyan canlılar olarak geçmektedir. Batıda Dragon olarak adlandırılan ejderha  Dragon (Eski Yunancada büyük yılan anlamına gelmektedir)  pek çok  klan ve topluluğun simgesi olmuştur. Drakula'nın adı da buradan gelmektedir. Batıdaki efsaneler de sürekli ejderhalarla Savaşıp sonunda öldürülürken, doğudaki Ejderhalar ise genellikle Bilge Ejderhalar ve yol gösterici yaratıklar olarak anlatılmaktadır. Uzakdoğu'da ise birçok ülkenin bölge sembolü durumun da gösterilmektedirler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EJDERHALAR, GERÇEK, Mİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı