Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 22:22 Bu haber 1387 kez okundu
 
DİLLERE DESTAN DÜĞÜN TÖRENİ YAPTI
Birecik İlçesinin En Büyük Aşiretinden Ketikan Aşiretinin Önde Gelen İş Adamlarından Birecik Canlı Hayvan Alım satımı Dernek Başkanı ve Ak Parti Birecik ilçe Başkan Yardımcısı Alkan Kayabaşı oğlu Hüseyin Kayabaşı ve Zühre Gelini için Birecik ilçesinde dillere destan düğün töreni yaptı.
MAGAZİN Haberi
DİLLERE DESTAN DÜĞÜN TÖRENİ YAPTI

Alkan Kayabaşı ve Gelinin Babası Murat Çakır gelen konukları kırmızı halıdan karşıladılar.

Gelin Zühre, Damat Hüseyin Kayabaşı `nın mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Böyle olur Ketikan Aşireti düğünü binlerce kişinin katıldığı düğünde sosyal mesafe kurallarına uyularak düğün yapıldı.

Düğüne katılanlar ise Birecik Belediye Başkan Vekili Seyhan Güneş, Ak Parti Birecik ilçe Başkanı Vahap Aktar.  Ak parti Birecik Belediye meclis üyeleri,  Halfeti Halk Eğitim Müdürü Eşref Arıkan, Ak Parti Skm Başkanı Ömer Demir, İş Adamı Ahmet Kaya ve çok sayıda Akraba eş dostları katıldı.

Düğüne telgraf gönderenler ise Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam ve Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak.

Kayabaşı, Oğlum Hüseyin `ın düğün törenine katılan herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadıkları için iyiki varsınız dedi.

Abdullah  YİĞİT/ŞANLIURFA

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİLLERE, DESTAN, DÜĞÜN, TÖRENİ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı