Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 19:51 Bu haber 517 kez okundu
 
ÇOCUK KÖPEĞİN SALDIRISINDAN SON ANDA KURTARILDI
Yaklaşık 40 gün sonra dışarıya ilk kez çıkan minik çocuk, bisiklet parkurunda bulunan sahipsiz köpeğin saldırmasıyla korku dolu anlar yaşadı.
GÜNDEM Haberi
ÇOCUK KÖPEĞİN SALDIRISINDAN SON ANDA KURTARILDI

Babasıyla birlikte Bisiklet Parkuru’na gelen çocuk bisiklet sürerken, sahipsiz bulunan köpeklerden biri çocuğa saldırdı. Panik içerisinde korkudan ağlayan çocuğun imdadına babası ve parkta bulunan vatandaşlar yetişti. Vatandaşların bağırmasıyla çocuğa saldırmaktan vazgeçen köpek, bölgeden uzaklaştırıldı.

Korku dolu anlar yaşadığını ve çocukların olduğu yerde sahipsiz köpeklerin olmamasını isteyen çocuğun babası yaptığı açıklamada, “Kars Belediyesi tarafından bu alanda “Sokak Hayvanı Beslenme Noktası” yapılmıştı. Yaklaşık 40 gündür içeride olan çocuklarımız ilk kez bugün 4 saatliğine çıktı ve sahipsiz bir köpek tarafından üstüne gelindi. Bu durum çocuğumda ve bende korku dolu anlar yaşattı. Çevrede birçok boş alan varken beslenme noktasının çocukların bulunduğu yere yapılmasına anlam veremiyorum. Yetkililer bu konuda biraz daha duyarlı olursa sevinirim” dedi.

“ÇOCUKLARIN OLDUĞU YERLERE KONULAN BESLENME NOKTALARI KALDIRILSIN”

Öte yandan park ve bahçelere konulan beslenme noktalarının başka yerlere konulmasını isteyen vatandaşlar, son günlerde kent genelinde başıboş köpeklerin sayısında artış olduğunu belirttiler.

Özellikle toplu halde dolaşan köpeklerin insanlara saldırdığını ifade eden bazı vatandaşlar, köpeklerin hayvan barınaklarına götürülmesini istediler.

“BELEDİYE YETKİLİLERİ UMURSAMADI”

Bisiklet Parkuru’nda köpeğin çocuğa saldırmasının beslenme noktasına gıda bırakmaya gelen belediye yetkililerine durumun izah edilmesinin ardından, yetkililer umursamaz tavırla beslenme noktasının burada olduğunu ve nokta haricinde gıdaların başka bir yere bırakılmayacağını ifade ederek bölgeden uzaklaştılar.Kaynak:KarsManşet

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUK, KÖPEĞİN, SALDIRISINDAN, SON, ANDA, KURTARILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı