Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 21:42 Bu haber 3251 kez okundu
 
BANKA ÖZÜR DİLEDİ
Cep telefonundan banka hesabını kontrol ettiğinde şaşkına dönen genç kadının mutluluğu kısa sürde, hesabına gelen 37 milyon doları iade etti.
RESMİ İLAN Haberi
BANKA ÖZÜR DİLEDİ

Banka hesabına yanlışlıkla 37 milyon dolar geldi Bir ayakkabı mağazasında çalışan Amerikalı genç kızın hesabına gelen 37 milyon dolarlık mutluluğu kısa sürde. Bankada yapılan bir işlem hatası yüzünden bir gününü dolar milyoneri olarak geçiren Ruth Balloon adlı genç kızın macerası ABD basınında geniş yankı buldu.  ABD Teksas'ta yaşayan bir kadın, iş çıkışı kontrol ettiği banka hesabındaki rakamı görünce gözlerine inanamadı. Bir ayakkabı mağazasında çalışan ve güzel bir iş günü geçiren Ruth Balloon, akşam saatlerinde baktığı banka hesabında 37 milyon dolar gördü. "Birisinin bize Noel hediyesi olarak bu parayı hediye etmiş olmasını umdum" diyen Dallaslı kadın, nefes almakta zorlandığını söyledi. Genç kadın hemen kocasını aradı, çift daha sonra bankayla irtibata geçti. LegacyTexas Bank, hesaptaki paranın doğru olduğunu ancak kayıt hatası olduğunu aktardı.

BANKA ÖZÜR DİLEDİ

 Müşterilerinden özür dileyen LegacyTexas Bank, daha sonra 37 milyon doları hesaptan geri çekti. Ruth Balloon, "Milyonerdim, cep telefonu ekranının görüntüsünü aldım. Gerçek bir hikayeydi" diyor.

PARAYLA YAPACAKLARINI BİLE DÜŞÜNMÜŞ

Paranın gerçek olması halinde yapacaklarını ise şöyle sıralıyor: Yüzde 10'unu vergi olarak ödeyecektim, bir kısmıyla bağış yapardım ve geri kalanla da emlak yatırımına girişirdim." BİRÇOK

KANAL KADINLA RÖPORTAJ YAPTI

Bankanın resmi açıklamasında ise, hatanın manuel olarak işlem yapılmasından kaynaklandığı belirtildi. Olayın ortaya çıkmasıyla birçok Amerikan televizyonu, Dallas'ta mütevazı bir hayat süren Ruth Balloon'la röportajlar yaptı.iyigunler.net

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BANKA, ÖZÜR, DİLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı