Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 09:59 Bu haber 2102 kez okundu
 
IĞDIR’DA AFRİN ZAFERİ İÇİN DUALAR EDİLDİ
GÜNDEM Haberi
IĞDIR’DA AFRİN ZAFERİ İÇİN DUALAR EDİLDİ

Iğdır'da Mehmet Çavuş Anıtı önünde bir araya gelen din adamları ve vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nın zaferle sonuçlanması için Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti.

 Iğdır Müftülüğüne bağlı Din Görevlileri Derneği organizasyonuyla kent merkezinde yer alan ve şehrin kurtuluşu için verilen mücadelede şehit olan Mehmet Çavuş adına yapılan Mehmet Çavuş Anıtı önünde, Din Görevlileri Başkanı Ahmet UFLAZ tarafından Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik yürütülen harekâtın başarılı olması için Kur'an-ı Kerim okundu.

 Kur'an-ı Kerim okunması sonrası Iğdır İl Müftüsü Cüneyt KULAZ tarafından operasyona katılan güvenlik güçleri için dua edildi.

Fetih suresinin okunduğu programa, Iğdır Vali Yardımcısı Bilgehan KARANFİL, Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Ahmet AKDENİZ, Iğdır 15 Temmuz Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kamber GÜZELKAYA, Ehlibeyt Âlimleri Derneği Başkanı Veli BEDER ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Haber : Mehmet BABAR / IĞDIR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: IĞDIR’DA, AFRİN, ZAFERİ, İÇİN, DUALAR, EDİLDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı